PEZINOK

MASÁŽE A ZÁBALY

na oddýchnutie

Potrebujete si oddýchnuť? Ponúkame Vám relaxačné wellness masáže, športové masáže, bankovanie či lávové kamene. Masáže,  ktoré dokážu uvoľniť stres, upokojiť svaly a zmierniť bolesť. V ponuke máme aj telové zábaly na liečbu bolesti svalov a kĺbov, spevnenie pokožky, stratu hmotnosti, ako aj zníženie zápalu.

Najlepšie masáže

Masáže

Masáže sú dôležitým nástrojom na podporu duševného i fyzického zdravia. Mnoho ľudí sa domnieva, že sa masáže využívajú len na relaxáciu…opak je však pravdou.  Dokážu pomôcť pri širokej škále zdravotných problémov, na zníženie stresu, či úlaviť od bolesti. Ktorý typ masáže je ten pravý?

Tip: kombinácia Masáž a Zábal- pre posilnenie výsledného efektu, zvýšenie regenerácie, pocitu z masáže a účinku po masáži

Rôzne druhy masáží

Klasická masáž

Klasická masáž sa využíva najmä na prevenciu a liečbu chorôb pohybového ústrojenstva, ale možno ju využiť aj ako wellness procedúru. Pomáha pri liečbe takzvaných psychosomatických porúch ako je stres, nepokoj, migréna, bolesti hlavy či prevencia. Účinok prebieha lokálne, natiahnutím a uvoľnením svalov, stimuláciou krvného obehu a bunkového metabolizmu. Tým sa zmierni bolesť v postihnutej oblasti. Ponúkame masáže častí tela i celotelové ošetrenie.

Športová masáž

Športová masáž je veľmi podobná klasickej masáži, je však prispôsobená špeciálne pre športovcov a osoby, ktoré podávajú zložitejšie fyzické výkony. Od klasickej masáže sa líši najmä v rytme a intenzite masážnych hmatov. Slúži v prvom rade na zvýšenie kondície a uvoľnenie po náročnej fyzickej záťaži. Zároveň je vynikajúcou voľbou z hľadiska prevencie pri úrazoch. A čo je veľmi dôležité, nemalou mierou vplýva na naše psychické rozpoloženie, a tým pádom na podané výkony.

Masáž lávovými kameňmi

Masírovanie prebieha pomocou využitia rôznych masážnych techník, oleja a tepla. Pri tomto špecifickom druhu masáže sa po ukončení masáže umiestňujú na určité časti tela hladké, ploché a vyhriaté kamene (vyhriate na 130 až 145°C). Každý, kto trpí svalovým napätím a bolesťou, nespavosťou alebo stresom, môže využiť benefity horúcej lávovej masáže.

Lymfodrenážna masáž

Lymfodrenážna masáž je forma masáže používaná na podporu pohybu lymfatických tekutín v tele. Cieľom tohto typu masáže je pomôcť telu udržiavať správny krvný obeh, rovnováhu telesných tekutín a imunitné funkcie. Je skvelá aj ako prevencia proti skleróze, trombóze, obezite kŕčovým žilám, akné i celulitíde. Našom salóne nájdete 2 typy lymfodrenážnej masáže a to ručnú lymfodrenáž a prístrojovú lymfodrenáž.

Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidiel je terapeutická technika, ktorá zahŕňa vyvíjanie tlaku na špecifické oblasti chodidiel (reflexné body), ktoré zodpovedajú rôznym orgánom a systémom v tele.

Bankovanie

Bankovanie je liečebná metóda známa už v stredoveku. Je to alternatívna forma terapie, ktorá zahŕňa použitie pohárikov (baniek) na vytvorenie sania (podtlaku) na povrchu pokožky. Zahriatím vzduchu vo vnútri pohárika, sa vytvorí vákuum, ktoré vtiahne kožu a spodné tkanivo do pohára. Tým sa svalstvo uvoľní, zníži sa bolesť, podporuje hojenie, pomáha pri stuhnutých svaloch i uľavuje od stresu. Vieme takto liečiť niektoré bolesti chrbta, šije, kĺbov, hlavy, pôsobíme na obličky, močový mechúr, žalúdok, slezinu, pankreas, pečeň a žlčník, pohlavné orgány, lymfatický a imunitný systém. Bankovanie opakujeme podľa potreby.

Zážitkové masáže

Medová masáž

Terapeut pri masáži nanáša med na pokožku a následne pomocou rúk masíruje danú oblasť. Lepkavá povaha medu pomáha vytvárať podtlakový efekt, ktorý môže pomôcť zvýšiť prietok krvi a lymfatickú drenáž v danej oblasti. Okrem toho med obsahuje antioxidanty a protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť upokojiť pokožku a poskytnúť relaxačný zážitok.

Čokoládová masáž

Čokoládová masáž je kúpeľná liečba, ktorá využíva rozpustenú čokoládu ako primárnu zložku masáže. Detoxikuje, tonizuje, hydratuje a zjemňuje pokožku. Vôňa čokolády dokonca stimuluje endorfíny z tela.

Telové zábaly

Parafínový zápal

Pri parafínovom zábale je pokožka úplne pokrytá parafínom, ktorý pomáha udržať teplo a zanechá vašu pokožku upokojenú, zjemnenú a hydratovanú.

Bahenný zábal

Technika, ktorý pozostáva z rozotierania bahennej zmesi s morskou riasou a škoricou rovnomerne po tele. Medzi výhody patrí spevnenie pokožky, strata hmotnosti, ako aj zníženie zápalu.

Rašelinový zábal

Rašelina je 100% prírodná zmes zvyškov rôznych rastlín, obsahujúca živiny, stopové prvky a minerály. Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam sa ako rašelinové zábaly používa proti celulitíde, bolesti svalov a kĺbov, reumatických problémoch i iných ochoreniach.

Telový peeling

Telový peeling je jedným zo spôsobov ako podporiť prirodzenú detoxikáciu tela. Pokožka je orgán cez ktorý vylučujeme veľké množstvo toxínov a škodlivín von z tela.

Tip: Kombinácia Peelingu a Masáže- pre lepší prienik oleja a účinných látok do pokožky, lepšie prekrvenie a výsledný efekt.